poniedziałek, 25 lipiec 2022 09:12

7. turniej Grand Prix Bartoszyc w Tenisie Ziemnym: wielu gości, sporo emocji

Niedziela 24 lipca br. była terminem rozgrywania kolejnego turnieju w ramach Grand Prix Bartoszyc w Tenisie Ziemnym Mężczyzn 2022. Były to już siódme tegoroczne zawody. Do finału na kortach w Centrum Aktywizacji Sportowo-Rekreacyjnej przy ul. Korczaka dotarli tenisiści z Kętrzyna i Korsz.

Do rywalizacji stawiło się tym razem 17 zawodników, w tym oczywiście czołówka rankingu Grand Prix. Zawodnicy najpierw zostali "postraszeni" przelotnym deszczem, następnie zmagali się z silnym wiatrem, ale mimo tego toczyli boje o kolejne szczeble turniejowej drabinki. Emocjonujących pojedynków było wiele, choćby mecz lidera rankingu Marka Kozłowskiego (Bartoszyce) z wiceliderem kortów Skanda Olsztyn Przemysławem Zielińskim. Po zaciętym boju wygrał pierwszy z nich, ale jego radość nie trwała długo, bo już w następnej rundzie, po kolejnym ciężkim meczu, został pokonany przez Macieja Grypińskiego (Korsze), który z turnieju na turniej gra coraz lepiej.

W dolnej części drabinki faworyt Mariusz Donat (Kętrzyn) konsekwentnie pokonywał kolejnych rywali. W półfinale wygrał z Mariuszem Królikowskim (Bartoszyce), zaś w finale zatrzymał rozpędzonego Grypińskiego, zwyciężając tym samym cały turniej. Finał B (o trzecie miejsce) wygrał Andrzej Cegiełka.

Brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla zwycięzców. Kolejny turniej bartoszyckiego GP (tym razem kategorii 200) odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia. Początek o godz. 9. Wszystkich chętnych zapraszamy do rywalizacji i kibicowania. Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można uzyskać pod numerem telefonu 600 891 116.